Ülkemizde kayar kapı motor fiyatları marka ve ürün özelliklerine göre 800-3000 tl arasında değişmektedir. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte hayatımızı kolaylaştıran sistemler geliştirilmiştir. Bunlardan biri de kayar kapı motorlarıdır. Kapı motorları kapının kendi başına açılıp kapanmasını sağlamaktadır. Kapının özelliklerine ve hacmine göre kayar kapı motorlorları da değişmektedir. Yanlış seçim yapmak motorların kısa ömürlü olmasına yol açmaktadır.  Özellikle dış mekanlar için tercih edilen bu ürün garaj kapılarında daha olumlu sonuçlar doğurur. Bununla birlikte  hastane,otel,avm ve birçok özel kuruluşta karşımıza çıkmaktadır. Sürücü kurulumu ve manuel kurulumları mevcuttur. Bu sayede elektrik kesintilerinde manuele geçilip elle kapatılıp açılabilir. Bu gibi özelliklere sahip kapı motorlarının fiyatları 2000 tl’den başladığı gözlemlenmektedir. İdeal bir motorda bulunması gereken özellikler aşağıdaki gibidir,

  • 500 kg taşıma kapasitesi
  • Önceden kablolanmış dahili kontrol ünitesi sayesinde hızlı ve kolay kurulum
  • Ezilme önleme koruması tahrik torkunu direkt olarak kontrol eden elektronik cihaz ile sağlanır.
  • Motor tek yönlü olduğu için elektrik klidine ihtiyaç duymaz.
  • Güç kesintisi durumunda, anahtar korumalı boşa alma aparatının çevrilmesi kapının elle açılıp kapanmasını mümkün kılar.
  • Manyetik sonlandırıcı gibi özelliklere sahip kayar motorları hem kullanışlı hemde düşük maliyetli olmaktadır.
  • Ülkemizde birçok  kayar kapı motoru firması bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilen ve ürün yelpazesi geniş olan firmalar Nice ve Stark motordur. Sizlerde CYD Otomasyon sayesinde bunlara sahip olabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir