Mantar bariyer kullanımı yoğun güvenlik gerektiren ( banka, konsolosluk, vs. ) kurum ve özel mülklerde, yayaların yoğun olduğu cadde ve avm’lerde, yayaların geçişine engel olmayacak şekilde araç geçişlerini kontrol edebilmek ve güvenlik amaçlı kullanılmaktadır.

Montajı, kolay ve bir o kadarda sağlam yapısı ile son derece güvenliklidir. St 37 Isıl işlem görmüş karbon çeliğinden imal edilerek, yüzeyi 50 mikron sert krom ile kaplanmış diğer kısımlar ise statik boya ile boyanmıştır.

Mantar bariyerin bütün bağlantı aparatları ve vidaları CR 304 paslanmaz kullanılarak oksitlenme ve korozyona karşı korunmuştur.

Mantar bariyer’ler için opsiyon el olarak 100 watt’lık termosta tik ısıtıcı kullanılarak, soğuk havalarda ve ağır kış şartlarında da sistemin sorunsuz çalışması sağlanmıştır.

Mantar bariyerler duruma göre ön savunma olarak ta kullanılabilmektedir. Hassas bölgelerin giriş çıkış kontrolünde, olası bombalı suikast saldırılara karşı güvenlik amaçlı kullanıla bilir.

Bu sistem mantar bariyer sistemleri ve diğer güvenlik sistemleri ile senkronize edilerek olası saldırılarda savunmayı daha üst düzeyde tutarak, şüpheli hallerde araçların güvenli bir şekilde bölgeye girişini sağlamak için kullanılabilir.

Mantar bariyerler genellikle gereksinimlerine göre bir üniteden 1-20 ayrı veya tamamı senkronize bir şekilde çalıştırılabilir. Çoklu gurupların adedine göre güç ünitesinin ebatları ve tahrik gücü değişmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir